Andrzej Bobola

Andrzej Bobola2019-03-15T12:48:30+01:00

Andrzej Bobola

Dekretem z 16 maja 2002 roku Ojciec Święty Jan Paweł II zaliczył św. Andrzeja Bobolę w poczet Patronów Polski. Mamy więc teraz możnych orędowników w niebie: Maryję Królową Polski, św. Wojciecha, św. Stanisława biskupa, św. Stanisława Kostkę i św. Andrzeja Bobolę.

Z życiorysu Andrzeja Boboli trudno jest odczytać szczególne plany, jakie miał Bóg wobec niego.

Pochodził z rodziny szlacheckiej, wierzącej, dobroczynnej i ofiarnej dla Kościoła. Rodzina jego zamieszkiwała ziemię sandomierską, ale wiele o niej nie wiadomo. Nie znane są imię i nazwisko panieńskie matki Andrzeja, miejsce i bliższa (poza rokiem 1591) data jego urodzenia, ani miejscowość, w której spędził swoje dzieciństwo. Wiadomo jednak, że rodzice zadbali o religijne wychowanie syna, bo 15-letniego chłopca oddali do kolegium jezuickiego w Braniewie. Gdy Andrzej skończył je pomyślnie, zgłosił się jako kandydat do zakonu, gdzie przyjęto go chętnie na podstawie opinii nauczycieli i dobrego wyniku pierwszej próby kandydackiej. 10 sierpnia 1611 r. po obłóczynach (czyli po otrzymaniu habitu), rozpoczął Andrzej 2-letni nowicjat w Wilnie. Poniósł śmierć męczeńską, bestialską, okrutną z rąk kozaków.

Wstawiennictwu Andrzeja Boboli przypisywano, że straszliwa epidemia pustosząca Litwę i Polskę w 1709 r. ominęła Pińszczyznę. Wiele osób, modlących się za przyczyną Andrzeja, doznało łask niezwykłych. Król August II uważał, że jemu zawdzięcza wyleczenie z ciężkiej choroby. Jego też wstawiennictwu min. zawdzięczamy obronę Warszawy i Europy Zachodniej przed bolszewikami w 1920 r, kiedy cała Warszawa klęczała na kolanach przy jego relikwiach.

źródło miłujcie się

Cuda za pośrednictwem Andrzeja Boboli

Kąpać się z taką raną? Przecież pani dostanie zakażenia krwi – powiedział lekarz. Jak zadziałał Jezus przez św. Andrzeja

30 listopada, 2015|Categories: Andrzej Bobola|

Ida Kopecka z Krynicy od kilku lat cierpiała na osteomalację (rozmiękczenie kości). "Leczono mnie naświetlaniami promieniami Roentgena, sięgającymi głęboko poprzez oponę brzuszną" - opowiadała. Było lato 1922 r. Pod koniec trzeciego tygodnia terapii kobieta poczuła [...]

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) cudajezusa.pl Realizacja: Penmark