Antonii

Antonii2019-03-15T12:48:29+01:00

Antonii

Święty Antonii – Ferdynand Bulonne urodził się w Lizbonie w 1195 r. Pomiędzy 15. a 20. rokiem życia wstąpił do Kanoników Regularnych św. Augustyna, którzy mieli swój klasztor na przedmieściu Lizbony. W roku 1219 otrzymał święcenia kapłańskie. Zapalony duchem męczeńskiej ofiary, postanowił udać się do Afryki, by tam oddać swoje życie dla Chrystusa. Jednak plany Boże były inne. Antoni zachorował śmiertelnie i musiał wracać do ojczyzny. Jednakże na Morzu Śródziemnym zastała go burza i zapędziła jego statek na Sycylię. W roku 1221 odbywała się w Asyżu kapituła generalna nowego zakonu. Antoni udał się tam i spotkał się ze św. Franciszkiem (+ 1226).Sława jego kazań dotarła niebawem do brata Eliasza, następcy św. Franciszka. Ten ustanowił go generalnym kaznodzieją zakonu.

Odtąd Antoni przemierzał miasta i wioski, nawołując do poprawy życia i pokuty. Dar wymowy, jego niezwykle obrazowy i plastyczny język, ascetyczna postawa, żar i towarzyszące mu cuda gromadziły przy nim tak wielkie tłumy, że musiał głosić kazania na placach, gdyż żaden kościół nie mógł pomieścić słuchaczy.

 Antoni obdarzony był wieloma charyzmatami – miał dar bilokacji, czytania w ludzkich sumieniach, proroctwa. Jego pogrzeb był wielką manifestacją. Pochowano go w Padwie w kościółku Matki Bożej. W niecały rok później, 30 maja 1232 roku, papież Grzegorz IX zaliczył go w poczet świętych. W 1946 r. Pius XII ogłosił go doktorem Kościoła.

Cuda za pośrednictwem Antoniego

Powiedzieli, że umrę najprawdopodobniej w nocy, ale Jezus działa przez swoich świętych. Co wyprawia św. Antoni z Radecznicy?

20 grudnia, 2016|Categories: Antonii|

Kamil Miałem zmiany w płucach. Praktycznie nie miałem już wątroby. Byłem w śpiączce i lekarze kazali mamie być już gotową na wszystko. Powiedzieli, że umrę najprawdopodobniej w nocy, a ja zadzwoniłem do niej na drugi dzień i z każdym dniem czułem się [...]

Nawet osioł wie jak zachować się przed Jezusem w Eucharystii. A ludzie tego nie wiedzą, dziwne?

4 grudnia, 2015|Categories: Antonii, Cuda Jezusa|

Cud z życia św. Antoniego     Kapłanom i zakonnikom na pewno jest dobrze znany epizod z życia św. Antoniego, który nie jest znany większości ludzi świeckich. W życiu świętego Antoniego wydarzył się zadziwiający i wszystkim [...]

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) cudajezusa.pl Realizacja: Penmark