Wojciech Amaro się nawraca. To przez Maryję i prostego zakonnika  – Ojca Daniela i dzięki modlitwie wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa do której należy Wojciech. Pięknie Wojciechu każdy katolik powinien do jakiejś wspólnoty należeć i pomagać Kościołowi w szerzeniu Słowa Jezusa i Ewangelii.

Po odhaczeniu całej listy materialnych rzeczy do kupienia: domu, samochodu, sporządzeniu listy kilkudziesięciu najlepszych restauracji na świecie, w których jadłem; miejsc, które obejrzałem i wakacji, które spędziłem, dotknąłem wewnętrznej pustki. Postawiłem sobie pytanie: „Co dalej?”. Bo moje marzenia nie wykraczały poza to, co już miałem. Sposób, w jaki się rozwijam, gotuję bardzo mi odpowiada, ale nie jest tlenem, którym muszę oddychać. Czułem, że czegoś mi brakuje – zdradził gwiazdor i dodał – Byłem w Ziemi Świętej i w Medziugorie.

o-daniel

Tam po raz pierwszy poczułem bezpośredni kontakt z Bogiem.W moim domu, jako świadectwa, doświadczyłem uzdrowienia z nieuleczalnej choroby nowotworowej. I to zmieniło kompletnie moje podejście do życia. Nie nawróciłem się, tylko zostałem przywrócony do wiary, bo moje dzieciństwo zawsze kręciło się wokół Kościoła.Byłem ministrantem, potem lektorem, fragmenty Pisma Świętego czytałem jeszcze w szkole średniej. Odnalezienie na nowo wiary pozwoliło mi zmienić spojrzenie na wiele rzeczy. I czuję się z tym bardzo dobrze.

Moja wiara, obecność w kościele czy na Jasnej Górze dla wielu ludzi były szokiem, zwłaszcza po moim udziale w programie Hell’s Kitchen, który z miłością do bliźniego niewiele ma wspólnego (śmiech). Udało mi się być świadectwem dla wielu ludzi, co na pewno można postrzegać w kategoriach cudu – wyznał Amaro.

amaro-6

Górka przeprośna.

Warto wybrać się na każdą mszę świętą, a raz na jakiś czas do Ojca Daniela i uczestniczyć w Mszy pod jego przewodnictwem. U pokornego sługi dzieją się zachowania wprost z czasów Chrystusowych – chromi chodzą, rodzice odzyskują potomstwo, i Jezus leczy przez jego ręce wszystkie choroby wśród ludu, demony wyją i wychodzą z ludzi.