OKULARY WIARY

Gdy o. Cipriano de Meo, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów opowiedział Michałowi Kondratowi tę historię, reżyser wiedział, że Święty chce działać i pragnie o sobie przypomnieć. O. Cipriano przez wiele miesięcy modlił się za wstawiennictwem o. Matteo da Agnone o uwolnienie od wpływu złego ducha pewnego mężczyzny.

Któregoś dnia, zmarły zakonnik zapowiedział, że ustąpi miejsca „większemu świętemu”. Obecni usłyszeli wówczas św. Maksymiliana Marię Kolbego, który obiecał egzorcyście wyjątkowy podarunek. Po upływie roku, dokładnie w rocznicę tego wydarzenia, o. Cipriano po raz kolejny modlił się nad tym samym, zniewolonym mężczyzną. Nagle, na oczach dwudziestu osób, w jego rękach pojawiły się okulary. Były stare i zniszczone, jednak, co nieprawdopodobne z nienaruszonymi szkłami. Dla doświadczonego egzorcysty ten nagle zmaterializowany przedmiot był wyraźnym znakiem wstawiennictwa i opieki św. Maksymiliana.

kolbe-7

TO TRZEBA SPRAWDZIĆ

Fakt pojawienia się niezwykłych okularów postanowiono dokładnie sprawdzić. Wiemy, że o. Maksymilian zginął w bloku śmierci nr 11, po tym jak ofiarował swoje życie za Franciszka Gajowniczka. Oprawcy, najpierw pozostawili go bez chleba i wody przez dwa tygodnie, a 14 sierpnia 1941 dobili zastrzykiem z fenolu. Co stało się z ciałem o. Maksymiliana? Podobno świadkowie widzieli jak wrzucone do pieca nie poddawało się płomieniom. Nie ma na to jednoznacznych dowodów. Z całą pewnością wiadomo jednak, że nie zachował się ani pasiak, ani okulary, jedyne przedmioty, które miał na sobie w momencie śmierci. Jedyną zachowaną relikwią jest broda, którą Maksymilian zgolił zanim zabrano go na przesłuchania. Tropem, który udało się podjąć są zachowane w klasztorze zdjęcia.

kolbe-2

Analiza potwierdziła, że przedmiot, który ukazał się podczas egzorcyzmu jest identyczny z tym na fotografiach.

W tym wypadku wiara i wiedza uzupełniły się. O. Cipriano de Meo zaczął posługiwać się niezwykłymi okularami podczas egzorcyzmów. Reakcja złego ducha jest jednoznaczna i tym samym potwierdza ich autentyczność.

kolbe-6

Najwyższy czas, aby historię o. Maksymiliana Marii Kolbe poznał cały świat. Każdy z nas może się do tego przyczynić. Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana, pod patronatem Zakonu OO. Franciszkanów OFMConv zbiera fundusze na realizację filmu. Budżet został obliczony na 700 tys. złotych. Ufamy, że ta suma pozwoli na sfinansowanie ekranizacji najwyższej jakości.

Wspólnie możemy tego dokonać! Dlatego nawet najmniejsza kwota przekazana na ten cel pomoże w realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia. Twórcy filmu planują odwiedzić: Japonię, Włochy, Białoruś i Ukrainę. Zdjęcia będą realizowane także w założonym przez o. Maksymiliana Niepokalanowie, a pierwszy klaps padnie na terenie KL Auschwitz-Birkeanau.

Ten film trzeba wesprzeć koniecznie !!!

[/fusion_text]

 

Drodzy,
 

Fundacja Filmowa im. Maksymiliana Kolbe to organizacja, której celem jest wspieranie rozwoju kultury i sztuki, poprzez propagowanie w życiu publicznym i społecznym wartości chrześcijańskich. Nasze dotychczasowe osiągnięcia to współpraca przy okazji produkcji i dystrybucji m.in. takich filmów jak „Pilecki”, czy „Matteo”.
Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji dokumentu fabularyzowanego „Dwie Korony”, gdzie po raz pierwszy przedstawimy całe życie Rajmunda Kolbe, przyszłego świętego – o. Maksymiliana.
Ukończyliśmy już zdjęcia dokumentalne we Włoszech i w Polsce, kolejne realizować będziemy w Japonii, gdzie o. Maksymilian wybudował klasztor z którego rozpoczął działalność misyjną w tamtej części świata. Następnym etapem będzie kręcenie zdjęć fabularnych: rolę o. Maksymiliana zgodził się zagrać Adam Woronowicz.  W filmie wystąpią też inni wybitni aktorzy jak: Cezary Pazura, Zbigniew Zamachowski, Artur Barciś, Dominika Figurska, Maciej Musiał czy Marcin Kwaśny.
Ten niezwykły film, w którym przedstawiamy również nieznane dotąd fakty z życia o. Maksymiliana, powstaje dzięki finansowemu zaangażowaniu nas wszystkich. Ma to być pewnego rodzaju pomnik świętego, „wybudowany” przez nas, jako podziękowanie za jego życie.
Całkowity budżet filmu to 750 tys. zł, z czego przeszło 1/3 pokryliśmy już sami. Do jego ukończenia brakuje jeszcze 500 tys. zł. Dla jednej osoby to bardzo dużo dla 10 000 już nie. Wierzę, że wspólnie uda nam się te środki zebrać! Jesteśmy to winni o. Maksymilianowi!
Proszę więc Was o wsparcie, poprzez wpłatę choćby niewielkiej darowizny na konto Fundacji Filmowej im. św. Maksymiliana Kolbe* oraz przekazanie informacji o zbiórce dalej.

Z góry dziękuję!
Michał Kondrat – reżyser filmu „Dwie korony”

*Środki niewykorzystane na realizacje zostanę zostaną przeznaczone na kolejne projekty Funacji, zgodnie z jej celami statutowymi.

więcej na www.kolbe.org.pl

 

kolbe

Św. Maksymilian dopiero rozpoczyna swoją działalność w Polsce. Możemy się spodziewać odrodzenia Polski, narodzin duchowych , nawróceń  przez Niepokalaną za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbego. Czekają nas złote lata pod jego przewodnictwem. Polskie serca będą rosły w siłę, Duch Boży będzie je odnawiał.