Faustyna Kowalska

Faustyna Kowalska2019-03-15T12:48:30+01:00

Faustyna Kowalska

Święta Faustyna Kowalska  urodziła się 25 sierpnia 1905 r. Głogowcu w województwie łódzkim. Na chrzcie otrzymała imię Helena.  Jej rodzice byli rolnikami. Miała dziewięcioro rodzeństwa. Ponieważ rodzina była bardzo biedna, już jako czternastoletnia dziewczynka musiała iść na służbę.
Od najmłodszych lat święta  Faustyna pragnęła wstąpić ,na co nie zgadzali się jej rodzice. 1 sierpnia 1925 r. została przyjęta do Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie., a potem odbyła nowicjat w Krakowie, gdzie 30 kwietnia 1926 r. nastąpił obrzęd obłóczyn. Pierwsze śluby Helena, już jako Maria Faustyna, złożyła dwa lata później. Ponieważ nie miała wykształcenia, jako prosta zakonnica pracowała w kuchni. Ostateczne śluby czystości, posłuszeństwa i ubóstwa złożyła 1 maja 1933 r. Potem została wysłana  do Wilna, ale musiała wrócić do Krakowa z powodu choroby (gruźlicy płuc). Od tej pory przebywałam w większości szpitalach. Zmarła 5 października 1937 r.
Święta Faustyna nazywana była przez siostry zakonne teologiem. Jej ulubionymi praktykami religijnymi były: adoracja Najświętszego Sakramentu i Droga Krzyżowa. Wielką czcią darzyła Matkę Bożą.
Z jej Dzienniczka dowiadujemy się, że jej kontakty  z Jezusem miały szczególny charakter. Podczas jednej z wizji Pan Jezus polecił świętej Faustynie szerzyć kult Miłosierdzia Bożego poprzez odmawianie koronki i odprawianie nowenny, a także namalować obraz. W takich formach kult rozpowszechnił  się szybko w Polsce i poza jej granicami.
W 1992 r. ogłoszono dekret stwierdzający heroiczność cnót Sługi Bożej siostry Faustyny. Uroczystej beatyfikacji (18 kwietnia 1993 r.) oraz kanonizacji (30 kwietnia 2000 r.)dokonał papież Jan Paweł II, ustanawiając Święto Miłosierdzia Bożego w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.
Święta Faustyna wychowywała się w katolickiej rodzinie. Rodzice byli biedni, ale bogaci pobożnością bożą. Mała Helena bardzo pragnęła służyć Bogu i ludziom. Jest  wzorem, bo zjednywała sobie otoczenie sumienną  i życzliwą troską o potrzeby innych . Najważniejsze w życiu siostry Faustyny były: żarliwa modlitwa i praca pełna poświęceń. Pomimo trudności ( ze zdrowiem i władzami Kościoła) gorliwie szerzyła kult Jezusa Miłosiernego. Chociaż nie maiła wykształcenia potrafiła napisać  Dzienniczek, którego treścią zachwyca się cały świat.
Krótkie a owocne życie świętej Faustyny pokazuje, że Pan Jezus nie pozwoli zginąć tym , którzy mu bezgranicznie zaufają.

Cuda za pośrednictwem Faustyny Kowalskiej

Ta święta kobieta poprowadzi Polskę do iskry Woli Bożej, cudowny przekaz dla Polski i wyjaśnienie iskry od Siostry Faustyny. Tu jest klucz do zrozumienia roli Polski w planach Bożych.

19 kwietnia, 2018|Categories: Cuda Jezusa, Cuda Maryjne, Faustyna Kowalska|

Służebnica Boża Luisa Piccarreta przez 64 lata nie ruszała się z łóżka żywiąc się jedynie Komunią świętą. Jej dusza często przebywała poza ciałem, razem z Jezusem i łączyła się ponownie z ciałem jedynie na polecenie wydane [...]

I ona mi mówi niech sobie ksiądz siądzie koło mnie .. Ten ksiądz spotkał osobiście siostrę Faustynę Kowalską.. świadectwo.

20 marca, 2018|Categories: Faustyna Kowalska|

 Miałem szczególne spotkanie w swoim życiu ponieważ byłem wychowany przez siostry, chodziłem do przedszkola gdzie prowadziły go  właśnie Siostry Miłosierdzia Bożego. A potem jak miałem 18 lat to spotkałem siostrę w kuchni która pracowała z  [...]

Jezus z siostrą Faustyną założyli nowe zgromadzenie w Polsce. Cuda tam się dzieją niepojęte, tętni tam Boże Narodzenie i Krzyż.

27 grudnia, 2017|Categories: Faustyna Kowalska|

526  + 14-go [listopada 1935].  Kiedy się podniosłam z ziemi od tej modlitwy i poszłam do swego klęcznika, nagle ujrzałam Jezusa przy swoim klęczniku. Pan Jezus wyglądał tak, jako jest w biczowaniu, w rękach trzymał szatę białą i przyodział nią mnie, i sznurek, którym [...]

Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Polsko czas twojego przebudzenia nadszedł. Cudowne wezwanie na 3 dni ciemnośći.

6 listopada, 2017|Categories: Faustyna Kowalska|

 W Biblii , Apokalipsie św. Jana czytamy: (Ap. 8, 12-13) „12 I czwarty anioł zatrąbił: i została rażona trzecia część słońca i trzecia część księżyca i trzecia część gwiazd, tak iż zaćmiła się trzecia ich część i [...]

Świadectwo uzdrowienia. Lekarz kilkakrotnie wkładał i zdejmował okulary, wpatrując się w ekran monitora i powtarzał słowa – „czy to możliwe?” Zawsze jest nadzieja !!! Jezus jedyny i pierwszy lekarz.

11 sierpnia, 2016|Categories: Cuda Jezusa, Cuda Maryjne, Faustyna Kowalska|

Uzdrowił mnie Jezus Miłosierny za pośrednictwem swojej Matki dzięki memu nawróceniu i gorącym modlitwom niesionym do niego w naszym komorowskim kościele Cudowne uzdrowienie Świadectwo zostało złożone na ręce władz lokalnego Kościoła w Komorowie dnia 18 [...]

CUD….chora wyglądała jak gdyby była opuchnięta, a przejmujący ból rozsadzał jej ciało. Jezus Chrystus to uczynił….dowody są niezaprzeczalne

15 lipca, 2016|Categories: Cuda Jezusa, Faustyna Kowalska, Świadectwa|

Cudowne uzdrowienie Amerykanki w Łagiewnikach     „Niechby ten cud był na chwałę Bożą, aby uwielbić Siostrę Faustynę” – myślał Robert Digan, Amerykanin z Bostonu, gdy w 1981 roku leciał samolotem z całą rodziną do Krakowa, [...]

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) cudajezusa.pl Realizacja: Penmark