Prymas był wielkim kapłanem i przewodnikiem narodu?    Tak!!!

Nie dał się złamać i manipulować i stał po stronie Jezusa i Maryi ?    Tak !!!

Trzeba go słuchać jeśli wypowiada się na istotne zachowania i zwyczaje w Kościele ?  Tak !!!

Jeśli on ma otworzony proces do o uznanie go błogosławionym to na pewno nie błądzi więc trzeba rozważyć to jego świadectwo bardzo poważnie i głęboko, bo nie myli się w tych sprawach lecz został oświecony i pouczony przez Ducha Świętego :

(…) Nie mogę odłożyć pióra, zanim nie dotknę tu jeszcze jednej sprawy, która ma dla wspólnoty kleru większe, niż się wydaje znaczenie, a dla Ludu Bożego jest społecznym wyznaniem wiary. Mam na myśli sutannę kapłańską. 

Wyszyński.3

Sutanna nie jest ubiorem w szeregu innych strojów, ale jest wyznaniem wiary przed ludźmi, jest odważnym świadectwem danym Chrystusowi, jest przyznaniem się do Kościoła. Kiedy raz przybrałem ten strój, muszę nie tylko pytać siebie, czy go noszę, ale w rachunku sumienia pytać – jeśli to miałoby się zdarzyć – dlaczego zdjąłem znak wiary i kapłaństwa. Czy z lęku? Ze słabości? Nie! 

Zdjęcie stroju duchownego to to samo, co usunięcie krzyża przydrożnego, aby już nie przypominał Boga. (…)

 

sutanna 3  Sutanna świętego Jana Pawła II

(Stefan kard. Wyszyński, List do moich kapłanów, Paryż 1969 r., tom III, s. 76–77)

Potwierdza się to świadectwo Prymasa w słowach skierowanych do Kapłanów przez Maryję 

Maryja do Kapłanów :

321, 2.02.1986

g Jest wolą Pana, abyście również w swoich działaniach apostolskich postępowali zgodnie z normami określonymi przez Kościół. Nigdy nie uczestniczcie w złych spektaklach, nie chodźcie tam, gdzie uwłacza się waszej godności sług Bożych. Umiejcie strzec i bronić świętego charakteru waszej osoby.

h Jesteście na świecie, lecz nie należycie do świata. Nie wstydźcie się dawania wszystkim publicznego świadectwa. Proszę was o noszenie zawsze waszego duchownego stroju, aby wszędzie widziano, że jesteście Kapłanami Boga i Moimi najmilszymi synami. Jak bardzo Moje Niepokalane Serce cierpi widząc, że wielu Kapłanów i także Biskupów ubiera się całkiem po świecku, okazując w ten sposób otwarcie nieposłuszeństwo prawom, jakie Kościół dla was ustanowił.

maryja-placze-2       Gobbi

Maryja : «Niech dają przykład szczególnie przez surowy sposób życia, przez odrzucenie coraz bardziej prowokującej i bezwstydnej mody, przez przeciwstawianie się wszelkimi sposobami rozpowszechnianiu niemoralnych pism i widowisk. Niech dają przykład, walcząc ze stałym zalewem morza błota, zatapiającego wszystko. Niech staną się dla wszystkich dobrym przykładem – przez swą czystość, umiarkowanie i skromność. Niech unikają tych wszystkich miejsc, gdzie profanuje się święty charakter ich osoby. Niech tworzą wokół Kapłanów Mój wierny zastęp – Moją wielką «Białą Armię» (1.11.1973).

sutanna 5

A poniżej Maria Simma (1915-2004)  : 

Tak.To co się im ( duszą czyśćcowym) najbardziej nie podoba,to zrzucanie przez nich sutanny w celu wymieszania się z innymi ludźmi.To samo zostało powiedziane na temat sióstr zakonnych.Taka praktyka osłabia należny ich stanowi szacunek,który ludzie powinni im okazywać.Ślubowali,że będą służyli Panu Jezusowi,a nie że będą żyli jak wszyscy inni.

Stanowisko Nieba jest jasne w tej kwestii dlatego pytajmy się z braterską czułością i miłością o sutanny u swoich kapłanów.

Drobi bracie kapłanie gdzie masz sutannę sługo Jezusa ? Dlaczego tak słabo już wierzysz, że zrzucasz ten znak wiary by upodobnić się do świeckich ? Dlaczego – pytajmy w duchu miłości. I módlmy się o ich obudzenie z letargu.