Cud o którym mowa wydarzył się w Neapolu, Umberto był sprawnym mężczyzną który z  niewyjaśnionych przyczyn uległ wypadkowi. Jest cały obolały ma kilka złamań, a jego ciało jest w kilku miejscach zmiażdżone. Doktorzy nie dają mu już szans na życie, myślą, że już umrze za kilka godzin. Ale Jezus dba o swoje owieczki , wysyła do szpitala księdza Dolindo Ruotuolo pokornego kapłana, który pisze o sobie, że jest niczym , nic nie znaczącym biedakiem.

Dolindo 4

Odwiedza on swojego syna duchowego w szpitalu. Modli się nad nim cierpliwie, błogosławi krzyżem chorego, który już umiera błogosławiąc Boga wzywa potężnego imienia Jezus. Pewno po cichu przyzywa Jego słynne zawołanie podyktowane przez samego Jezusa : .. Wydaje ci się to niemożliwe? Zamknij oczy i powiedz całą duszą ” Jezu, Ty się tym zajmij” . Nie bój się zajmę się i będziesz błogosławił Moje imię w uniżeniu. Tysiąc modlitw nie jest warte tyle co ten jeden akt oddania się – zapamiętaj to dobrze. Nie ma bardziej skutecznej nowenny niż ta : O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!” Chory Umberto dobrze to zapamiętał i cały czas odmawia do dziś tą modlitwę. Kiedy zapadł w sen no modlitwie „świętego biednego kapłana ” – Dolindo . Wstaje bez żadnych śladów obrażeń, ten który już miał umrzeć w opinii lekarzy, wychodzi ze szpitala i jak by nigdy nic spokojnie udaje się do swojej pracy. Umberto Cervo jest emerytowanym profesorem nauk politycznych i do dziś przechowuje całą dokumentację medyczną na dowód cudownego uzdrowienia. 

dolindo 1

Ksiądz Dolindo – Ojciec Pio odsyłał często przybyłych pątników i mówił : ” Po co tu przyszliście macie tam u siebie w Neapolu świętego kapłana idźcie do niego.”  Nieodkryty do tej pory jeszcze w całości święty kapłan z Neapolu , napisał tysiące stron o życiu Jezusa Chrystusa, komentarze do Pisma Świętego, książkę o Maryi, doktryny katolickie setki kazań – Jezus mu to wszystko dyktował. Przez jego ręce Jezus też działał potężne cuda i czyni to po dziś dzień. Chwalmy Boga za tego ” Świętego kapłana” i módlmy się o takich kapłanów .

Jezu ufam

Nie ulegajmy zwątpieniu , zniechęceniu, bo zawsze jest nadzieja i gwarancja , że Jezus i Jego kościół do którego należymy przetrwa wszelkie burze i zawieruchy i czasy zamętu. Pamiętajmy Jezus to nasza siła!!!

O Jezu , oddaję Ci się , Ty się tym zajmij!