O Nowennie Pompejańskiej opowiedziała mi moja siostra i gorąco mnie namawiała na jej odmawianie. Kilka miesięcy byłam sceptycznie do niej nastawiona i nie wierzyłam w jej dobroczynne działanie.

Miałam w tym czasie depresje,dużo płakałam i nie widziałam już wyjścia z moich problemow.Wszystko zaczęło się komplikować gdy 2 lata temu nagle straciłam prace ,zwolniona niesprawiedliwie.By coś zmienić w moim położeniu poszłam do szkoły,poznałam wielu ludzi ,zdobyłam nowy zawód.

życie Maryi

Pisałam bardzo dużo podań o prace,chwytałam się prac dorywczych ale ciągle nie mogłam dostać wymarzonej pracy w nowo wyuczonym zawodzie.Wtedy zaczęłam odmawiać Nowennę Pompejańska.Po tygodniu zauważyłam ze się wyciszyłam,byłam bardziej spokojna i pogodzona z losem.

W tym czasie pogodziłam się z druga siostra,nie rozmawiałyśmy przeszło 4 lata!Teraz nasze stosunki są naprawdę serdeczne z czego się naprawdę cieszę! Gdy skończyłam moją 1 Nowenna Pompejańska po kilku dniach niespodziewanie zadzwoniono do mnie z oferta pracy! A wcześniej koleżanka też mi proponowała prace u siebie i już byłam na nią zdecydowana. Zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjna do dobrej firmy i próbne 2 dni pracy. W 2 dniu podpisałam umowę o prace na razie na rok!

Teraz skończyłam odmawiać Nowennę Pompejańską 

Basia

 

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Nowenna pompejańska

Nowenna pompejańska krok po kroku

Nowenna pompejańska zwana jest nowenną nie do odparcia z tego powodu, ponieważ Matka Boża dała obietnicę, że każdy, kto odmówi przez 54 dni różaniec modląc się o konkretną łaskę, ten ją otrzyma.Objawienie Matki Bożej z tą obietnicą zostało opisane przez bł. Bartola Longa .

Jeśli potrzebujesz pomocy – módl się tą nowenną! Zaproś do tej modlitwy innych! Podziel się otrzymanymi łaskami!

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

To proste! Przez 54 dni odmawiamy codziennie 15 tajemnic różańca modląc się w jednej intencji oraz dodając do „standardowych” modlitw różańca kilka krótkich modlitw początkowych i końcowych.

Aby się nie pogubić, warto zaznaczyć sobie w kalendarzu dni rozpoczęcia i zakończenia nowenny wraz z dniami przejścia części błagalnej (pierwsze 27 dni) w dziękczynną (drugie 27 dni).

Poniżej przedstawiamy krótkie instrukcje różańca i nowenny pompejańskiej.

maryja-matka-nasza

Różaniec – czym jest i jak się na nim modlić?

Każdy widział różaniec, lecz nie każdy umie się nim posługiwać. Zatem przypomnijmy, czym jest modlitwa różańcowa.

 1. Różaniec składa się z trzech części (radosna, bolesna i chwalebna). W 2002 r. Jan Paweł II dodał część światła, której nie musimy odmawiać w nowennie pompejańskiej  – Ale lepiej odmawiać 4 części. 

 2. Każda część różańca liczy 5 tajemnic – wymienione są one niżej.

 3. Z kolei każda tajemnica to jedna dziesiątka różańca. Tajemnice te rozważamy modląc się na danej dziesiątce.

 4. Tak więc policzmy: 4.  różańca x 5 tajemnic daje 20 dziesiątek do odmówienia codziennie w nowennie pompejańskiej.

różaniec 1

Nowenna pompejańska krok po kroku 

 1. Najpierw żegnamy się znakiem krzyża.

 2. Potem podajemy intencję i mówimy: „Ten różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca świętego”.

 3. Przechodzimy do modlitw początkowych różańca (Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu) – odmawiamy jeden raz, na początku nowenny w danym dniu.

 4. Następnie odmawiamy różaniec – piętnaście tajemnic (15 dziesiątek) – nie musisz wszystkich na raz.

 5. Po skończeniu różańca modlimy się krótką modlitwą (błagalną lubdziękczynną – zobacz niżej). Wystarczy tę modlitwę odmówić raz na dzień, na końcu różańca.

 6. Na samym końcu modlimy się modlitwą „Pod Twoją obronę” oraz trzy razy z ufnością i wiarą mówimy: „Królowo Różańca świętego, módl się za nami!”

Modlitwy błagalne i dziękczynne w nowennie pompejańskiej Modlitwy końcowe w trakcie części błagalnej modlimy się tą modlitwą przez pierwsze 27 dni nowenny.

Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twojej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twojej świątyni w Pompejach wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwy końcowe w trakcie części dziękczynnej – modlimy się tą modlitwą przez drugie 27 dni nowenny.

Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.

różaniec

Tajemnice różańcowe wg kolejności w nowennie pompejańskiej Część pierwsza — Tajemnice Radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie

 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety

 3. Narodzenie Pana Jezusa

 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni

 5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni

Część druga — Tajemnice Światła 

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie

 2. Objawienie się Pana Jezusa w Kanie Galilejskiej

 3. Głoszenie królestwa i wzywanie do nawrócenia

 4. Przemienienie Pańskie na górze Tabor

 5. Ustanowienie Eucharystii

Część trzecia — Tajemnice Bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu

 2. Biczowanie Pana Jezusa

 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa

 4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię

 5. Ukrzyżowanie i śmierć Pana Jezusa

Część czwarta — Tajemnice Chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa

 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa

 3. Zesłanie Ducha Świętego

 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi

Maryja królowa