Ojciec Pio

Ojciec Pio

Ojciec Pio, urodzony w Pietrelcinie 25 maja 1887 r. i zmarły 23 września 1968 r. w San Giovanni Rotondo, jest z całą pewnością jednym z najbardziej znanych i kochanych świętych. Od śmierci o. Pio w 1968 r. Do jego grobu przyjeżdża każdego roku około 9,5 miliona ludzi. San Giovanni Rotondo stało się drugim sanktuarium w świecie (po Guadalupe w Meksyku) pod względem liczby przybywających pielgrzymów.

Ojciec Pio był niewątpliwie największą charyzmatyczną osobistością naszych czasów. Był i na zawsze pozostanie niezwykle czytelnym żywym znakiem obecności ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Zbawiciela. Jego kanonizacja 16 czerwca 2002 r. To wyjątkowe wydarzenie w życiu całej wspólnoty Kościoła katolickiego. Przez pięćdziesiąt lat nosił na swoim ciele ciągle świeże i nieustannie krwawiące rany, stygmaty męki i ukrzyżowania Jezusa Chrystusa, których nie udało się wyleczyć żadnymi lekarstwami. Od jego osoby emanował niebiański zapach, który wielu ludzi odczuwało nieraz z odległości tysięcy kilometrów. Posiadał dar bilokacji, dzięki czemu mógł się przemieszczać w dowolne miejsce na kuli ziemskiej. Otrzymał od Boga dar czytania myśli i ludzkich sumień. Poprzez jego pośrednictwo Jezus dokonywał cudownych, spektakularnych uzdrowień. Posiadał charyzmat kontaktu z duszami czyśćcowymi oraz mistycznych objawienień Jezusa, Matki Bożej, świętych i aniołów. Dzięki o. Pio nawróciło się wielu najbardziej zatwardziałych, walczących z Bogiem ateistów, komunistów i masonów. Jego kapłańska posługa była nieustanną, zażartą walką z duchami nieczystymi o dusze grzeszników. Był zakonnikiem, który dzięki modlitwie, zakochał się w Bogu. Często powtarzał: „Pragnę umrzeć kochając Boga; albo śmierć, albo miłość. Bo życie bez tej miłości jest gorsze od śmierci”.

Źródło: Miłujcie się.

Cuda za pośrednictwem Ojca Pio

Niestety, wiele razy przechodząc przed ołtarzem nie oddawałem należnej czci Jezusowi w Przenajświętszym Sakramencie zamkniętym w tabernakulum. Dusze czyśćcowe wołają o modlitwę.

2 listopada, 2017|

Ojciec Pio opowiedział taką oto historię Ojcu Anastazemu: „Pewnego wieczoru, kiedy samotnie modliłem się na kościelnym chórze, usłyszałem jakiś szelest i zobaczyłem jak młody mnich krzątał się obok głównego ołtarza, odkurzając go i poprawiając kwiaty we flakonach. Myślałem na początku, że to Ojciec Leone […]

Kto go zna ten doceni cuda jakie Bóg przez niego zdziałał . Niewiarygodne – świadek i nośnik cudów . Ojciec Pio.

12 maja, 2017|

 

 

Módlmy się o świętych i pokornych kapłanów.

Lenie w parafii ? Mówi Ojciec Pio : A Kapłan powiada, będziecie stać i rozdziela Jezusa na stojąco. To są kapłani już bardzo oddaleni od Boga. Leniwi !!! Cud świętych obcowania.

16 lutego, 2017|

Tak twardo jeszcze Ojciec Pio nie upominał.
Kapłani robią bardzo dużo dobra, ale trzeba wiedzieć którzy dążą do świętości – Idźmy za radą Ojca Pio i szukajmy takich, którzy chcą być święci i nie idą na […]

3 dni ciemności. Moce natury zostaną wstrząśnięte i deszcz ognia napełni ludzi przerażeniem. Miejcie odwagę! Jestem pośród was.

28 grudnia, 2016|

Na początku 1950 r. Ojciec Pio napisał dwa listy mówiące o zbliżającej się karze trzech dni ciemności. 
Dlatego Polacy powinni jak najprędzej powracać do kraju i to już bez zbytniego zwlekania i zastanawiania się. Gdybyście chcieli, […]

Dla świata będzie zaskoczeniem i szokiem błyskawiczne natarcie Chin na Rosję. Natężenie walk i okrucieństwa będą straszliwe. Jezus i Maryja wzywa do nawrócenia Rosję i nas wszystkich.

15 grudnia, 2016|

Już od 2010 roku na Ukrainie i w Rosji wizerunki Jezusa i Maryi płaczą. Dla chrześcijan jest to znak do nawrócenia, podjęcia modlitw i pokuty. 
Wojna na Ukrainie w Syrii to dopiero początek . Jak mówią […]

Jego matka postanowiła zawieźć dziecko do Ojca Pio: owinęła w kilka pieluszek i włożyła je… do walizki.

26 października, 2016|

Ostre zapalenie opon mózgowych doprowadziło 8-letniego Mateusza niemal do utraty życia. Lekarze z Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo dawali mu bardzo mało nadziei. Wielkie cierpienia, nieustanne podawanie kortyzonu w olbrzymich dawkach, którym łagodzono […]

Wszelkie prawa zastrzeżone (c) cudajezusa.pl Realizacja: Penmark