Pani Dorota jest podopieczną naszej Fundacji od niedawna. Jej życie to pasmo wzlotów i upadków, z których wydawałoby się trudno powstać. W rodzinie nie zaznała miłości – ojciec był alkoholikiem, matka zmarła bardzo wcześnie, a brat z czasem również wpadł w chorobę alkoholową.

Jako młoda kobieta wyszła za mąż, jednak jej małżeństwo okazało się ciężarem nie do uniesienia. Mąż często ją gwałcił, bił, znęcał się, nie dając jej pieniędzy na życie, bądź kradnąc, te które sama zarobiła. Pani Dorota odeszła od męża, zabierając ze sobą dziecko. Razem wyjechali za granicę, gdzie kobieta podjęła pracę. Brak ciepła wyniesionego z rodzinnego domu spowodował, że pani Dorota wciąż szukała miłości. Spotykała się z mężczyznami, bardzo szybko wchodziła w kolejne związki. Jednym z jej partnerów okazał się żonaty mężczyzna, który zostawił ją, kiedy okazało się, że ta jest w ciąży.  Kiedy załamana i zostawiona samej sobie kobieta traciła nadzieję, pojawił się dla niej ratunek. Jej znajoma zgłosiła się po pomoc do naszej Fundacji i tym samym, objęliśmy panią Dorotę opieką. Długie rozmowy i pierwsze kroki niesienia  pomocy, spowodowały, że kobieta po raz pierwszy od bardzo dawna zaczęła patrzeć z nadzieją w przyszłość. Dziś przygotowujemy się do sprowadzenia pani Doroty, jej 15 – letniego dziecka i dzieciątka, które jeszcze jest w brzuszku mamy, do Polski.

Papczyński. 3

Potrzebujemy Waszej pomocy, aby zapewnić Pni Dorocie i jej dzieciom dach nad głową, niezbędne środki do życia i odpowiednią opiekę medyczną, psychologiczną i terapeutyczną. Pani Dorota bardzo chce rozpocząć nowe, godne życie, życie dobre i bezpieczne dla niej i dla jej dzieci, ale jednostka może niewiele, natomiast wspólnota może wszystko, dlatego prosimy abyście pomogli nam pomagać.

Fundacja Dotyk Maryi
45 1140 2004 0000 3002 7654 4322

Tytułem: Darowizna na cele statutowe – pomoc Dorocie i jej dzieciom

Prosimy , prosimy, prosimy !!!