– Jeśli stracisz wiarę, to coś innego zajmuje jej miejsce – powiedział mądry Góral do Giganta.

– Jak to? Dlaczego tak się dzieje i co masz, Wujku, na myśli? – zapytał zdziwiony piłkarz.

– A tak to. Jeśli twoja wiara słabnie, to wątpliwości zajmują jej miejsce. Wyobraź sobie, że twój mózg, umysł to skała, opoka, a wątpliwości, niepewność, strach to krople wody, które na nią spadają. Każdy wie, że krople wody, jeśli długo spadają na skałę, to ją drążą.  Powstanie w końcu szczelina, którą już ktoś lub coś może łatwo rozchylić i wedrzeć się do środka skały, a także robić później z nią co chce.

Wiara jest jak spoina, która tę skałę zespala, choćbyś miał już duże pęknięcia w swoim umyśle, bo ktoś je tam zrobił i pracował, aby powstały, to w każdej chwili możesz powrócić do ustawień fabrycznych swojego rozumu, umysłu. A także odzyskać wiarę w jednym momencie.

– A co wzmacnia wiarę i jak mogę ją wzmocnić? – zapytał…..

znak 1

Fragmenty książki powalają trafnością tematu i lekkością tekstu. Dlatego Cuda Jezusa polecają tą pozycję do dalszego rozwoju swojej i innych wiary. Wzór Wiary jakim jest Maryja zachwyca, ale też mobilizuje do działania, do podejmowania wciąż na nowo wyzwań, by przeciwstawiać się przeciwnością życiowym. Ale jest nadzieja można tak jak pisze ks. Piotr Glas we wstępie osiągnąć oczy duszy, wiarę charyzmatyczną : 

” To Ona – Maryja, prawie już w połowie mojego kapłańskiego życia, wyrwała mnie z przeciętności, w spósob cudowny i niezrozumiały . To Ona zaprosiła mnie do odbycia drogi w wierze z ufnością i z całkowitym oddaniem się w niewole Jezusowi poprzez Jej Niepokalane Serce.                                                                                                                  Podróż ta, która  wzięła swój początek z wiary w istnienie Boga, a przez ciągłe szukanie, doprowadziła mnie do niesamowitych przestrzeni wiary charyzmatycznej, do widzenia Boga oczami duszy i osiągnięcia tej pewności  o jakiej mówi ….”                     ( Fragment ze wstępu do tego dzieła) 

ks. Glas            znak

Cieszymy się , że mogliśmy przeczytać już to dzieło , dlatego dzielimy się nim z Wami z nadzieją , że cuda które uczynił Jezus – Bóg prawdziwy będą wskazówką do dalszego rozwoju Waszej Wiary. 

Książki można zamawiać przez stronę www.pakietzwycięzcy.pl i facebooka https://www.facebook.com/PakietZwyciezcy/

lub zamawiając przez maila zamowienie.pakietzwycezcy@gmail.com

Wspomóżmy to dzieło, a jednocześnie wzmacniajmy, poznajmy prawdziwy Wzór wiary, którym jest Maryja. 

maryja-matka-nasza        3 +

Dostępna jest już cała seria książek z tej serii Pakiet Zwycięzcy, jeszcze zdążycie posilić się tym motywacyjnym słowem na wakacyjnych szlakach. Pozdrawiamy i zapraszamy serdecznie do nabycia.                                                     

Portal CudaJezusa.pl 

w1  w2

Czytaj więcej fragmentów tej wspaniałej książki :

„- O tak, Bóg jest bardzo czysty i nic, co nieczyste, nie dostanie się do Niego. Nic nieczystego nie wejdzie do nieba. Wiedz, że najmniejszy grzech zanieczyszcza człowieka. A ty, Grześku, chciałbyś się tam dostać? – zapytał Góral.

Wiara znak

– No pewnie, że chciałbym i dlatego tak trenuję, aby inni i Bóg byli ze mnie zadowoleni  – odrzekł młody piłkarz słynnej Stali Mielec.

– To dobrze, ale żebyśmy mogli dostać się do nieba, przyszedł Jezus, czyli wzór, i pokazał nam, małym, „nierozumnym” prostaczkom, jak to się robi i jak myśli Bóg. I to zrobił Bóg w naszym marnym ciele, ciele prawdziwego człowieka.

Mógł zejść jak grom, jak huragan, mógł wjechać na rydwanach, w okrzykach i oklaskach. Ale nie. On, Bóg, wybrał wzorowe ciało, niewinną istotę, aby móc przyjść. Jako wzór wskazał i wybrał na swoją Matkę – Matkę Boga – Maryję. Zobacz też, jak On wypełnił czwarte  przykazanie, które brzmi jak? – zapytał znów Góral Grzesia.

– Czcij ojca swego i matkę swoją. – odparł Grześ.

O tak i to znaczy, że Jezus, On jako Bóg, pokazał nam, aby oddawać cześć, czyli oddał chwałę swojemu Ojcu – Bogu, ale też i swojej Matce – Matce Boga, bo to On wybrał sobie tę Matkę, choć była tylko stworzeniem, On ją tak wywyższył i oddawał chwałę, zgodnie z tym przykazaniem , które sam nadał. Czy to rozumiesz? Że Bóg, Bóg jedyny tak postąpił, oddał Maryi cześć bo po ludzku to zrobił, bo tak powinno być,  a ludzie, a szczególnie cepry trąbią swoje, bo myślą po swojemu, a nie po Bożemu  – dodał Góral.”…..

…..” Jeżeli zaczniesz ćwiczyć swoją wiarę, równocześnie wykonując praktyki, to będziesz mógł się wspiąć na wyższy poziom wiary, podobnie jak w lidze. Przecież Jezus powiedział, że kto ma i wykonuje działania Jego, to doda mu jeszcze więcej. Chcesz dostać jeszcze więcej? – zapytał Giganta.

– Ma się rozumieć, pewnie, że tak, chcę więcej – wyznał Grześ radośnie.

– To zacznij wzmacniać wiarę, szukaj cech i praktyk Zwycięzcy – Jezusa Chrystusa, naśladuj wzór Maryi, dąż do świętości. Pracuj ciężej i z radością dla Jezusa, trenuj dla Niego, a zaczniesz zwyciężać i dostaniesz nowe oczy – oczy wiary, oczy Ducha Świętego. Bo będą to oczy, które dostaniesz od Ducha Świętego. Zdobądź oczy Ducha, a zwyciężysz

– Oczy Ducha Świętego, co to takiego? – zapytał Grześ ze zdziwieniem.

Wiara znak 1

– Kojarzysz taki fragment, jak Jezus powiedział do apostołów, że pożyteczne jest dla was moje odejście, bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu,  sprawiedliwości i o sądzie… gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. A i modlitwa twoja, Grześku, będzie wtedy lepsza i Bóg ją lepiej wysłucha, bo Duch Święty ją przemieni, aby była zdatna i godna, by Bóg ją wysłuchał. „……

w1